MOTHER Uldir druhý boss

MOTHER


Taktika
Video

MOTHER je jeden z najťažších bossov založených na koordinácii. Tento boss sa skladá z troch miestností a hráči sa musia dohodnúť, koľko skupín a koľko členov skupiny bude prechádzať z jednej miestnosti do druhej. My to robíme cez sedem skupín po dvoch hráčoch a jednu skupinu, ktorá ma troch členov. Boj sa končí, keď životy MOTHER klesnú na 10%.

Všetci hráči musia stihnúť prejsť do ďalšej miestnosti, kým MOTHER nabije Cleansing Purge. Nabitie trvá presne dve minúty. Po dvoch minútach začne celá miestnosť horieť a hráči, ktorí v nej zostanú, okamžite umrú. To platí vo všetkých troch miestnostiach.

Taktika

1. miestnosť

Keď MOTHER dosiahne 100% energie, tak začne čarovať spell Sanitizing Strike. Tento spell dá MOTHER pred seba. Počas tohto by nemal nikto stáť priamo pred ňou.

Nasledujúci spell je:

Purifying Flame – tento spell dostanú všetci hráči, ktorí sú v rovnakej miestnosti ako MOTHER. Je symbolizovaný červeným kolieskom, ktoré sa zobrazí pod vašimi nohami.

Posledný spell v prvej miestnosti je:

Wind Tunneltento spell čaruje MOTHER počas toho, ako sa nehýbe. Ako už názov napovedá, tento spell vytvorí v miestnosti silný veterný tunel, ktorý hráčov začne odfukovať buď na pravú alebo na ľavú stranu miestnosti. Na kraji miestnosti sa otvorí pec, do ktorej sa vás bude snažiť vietor odfúknuť. Pokiaľ do nej padnete, tak začnete horieť a veľmi rýchlo strácať životy. Aby ste tomu predišli, musíte neustále behať proti vetru, až kým úplne nezoslabne.

Po prvom Wind Tunnel by mala prvá skupina prejsť do druhej miestnosti.

Keď hráči začnú prechádzať do ďalšej miestnosti, tak každý hráč, ktorý prejde, vyvolá jednu príšeru do miestnosti, do ktorej prešli. Tieto príšery treba čo najrýchlejšie zabiť.
Sú 3 typy:

  1. typ je:

Remnant of Corruptiontento typ príšery sa zjaví, keď do miestnosti prejde DPS. Je v poradí druhá najdôležitejšia na zabitie, pretože kúzli spell Clinging Corruption, ktorý uberá životy všetkým hráčom.

2. typ je:

Resistant Bacterium – tento typ príšery sa zjaví, keď prejde TANK. Je najmenej dôležitá a iba zväčšuje poškodenie, čo dávajú ( Bacterial Outbreak) ostatné príšery. Táto príšera by mala útočiť iba na tanka.

3. typ je:

Viral Contagion – tento typ príšery sa zjaví, keď prejde HEALER. Je to najdôležitejšia príšera. Kúzli Endemic Virus, ktorý dostane jeden hráč. Ten potom musí odbehnúť od ostatných minimálne na vzdialenosť desiatich yardov a čakať, kým ho healer vylieči. Keď je okolo hráča z Endemic Virus niekto iný, tak vírus preskočí aj na na neho, a preto je dôležité, aby tam nikto ďalší nestál.

2. miestnosť

Táto miestnosť je rovnaká ako prvá, až na jeden spell.

To je  Uldir Defensive Beam. Tieto lúče sa objavia na jednej strane miestnosti a prechádzajú na druhú stranu. Vždy majú medzi sebou voľné miesto, do ktorého sa musíte schovať. Môže byť buď vľavo, vpravo alebo presne v strede.

K týmto horizontálnym lúčom sa pridajú ešte aj lúče vertikálne. Vertikálne lúče majú voľné miesto iba na pravej alebo ľavej strane.

Horizontálne aj vertikálne lúče idú vždy naraz.

Vyhýbať sa Sanitizing Strike a Purifying Flame.

Utekať, ked MOTHER kúzli Wind Tunnel.

A prejsť do tretej miestnosti po prvom Wind Tunnel.

Hráči v tretej miestnosti znova zabíjajú príšery v poradí :

1. Viral Contagion

2. Remnant of Corruption

3. Resistant Bacterium

3. miestnosť

Táto miestnosť je identická ako dve predchádzajúce. Keďže ide o poslednú miestnosť, tak tu by ste už mali dostať bossa na 10% životov.

V tretej miestnosti MOTHER dostane Depleted Energy, čo zvyšuje poškodenie, ktoré MOTHER dostáva o 100%.

V tejto miestnosti sa odporúča použiť : Bloodlust / Heroism / Time Warp / Core Hound.

Takže :

Vyhýbať sa Sanitizing Strike Purifying Flame.

Utekať, keď MOTHER kúzli Wind Tunnel.

Schovať sa, keď ide  Uldir Defensive Beam.

Video

%d blogerom sa páči toto: